MTM EMPEL 100 R (100-120 KW) NAGRZEWNICA Z PALNIKIEM NA PELLET

Dostępność: trwale niedostępny
Cena netto: 45 080,00 zł
Cena brutto: 55 448,40 zł 55448.40
ilość szt.

Produkt na Zapytanie

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: MTM
Kod produktu: MTM EMPEL 100 R

Opis

Nagrzewnica nadmuchowa Empel to innowacyjne połączenie ekologii i oszczędności. Wyjątkowa konstrukcja komory spalania w kształcie „gruszki” zwiększa wydajność nagrzewnicy i wpływa na obniżenie kosztów ogrzewania.

OPIS

Nagrzewnica powietrza EMPEL 100 R z palnikiem na pellet

Nagrzewnica nadmuchowa Empel to innowacyjne połączenie ekologii i oszczędności. Wyjątkowa konstrukcja komory spalania w kształcie „gruszki” zwiększa wydajność nagrzewnicy i wpływa na obniżenie kosztów ogrzewania. Palnik pozwala na jednoczesne zastosowanie dwóch różnych rodzajów paliwa, np. pelletu i pestek wiśni, łusek słonecznika, ziaren itp.

GŁÓWNE CECHY

Wydajny i oszczędny palnik

Komfort cieplny i oszczędne zużycie paliwa zapewnia palnik wyposażony w sterownik z dwustopniową regulacją mocy i timer tygodniowy. Dodatkowo można podłączyć sterownik obsługujący podawanie dwóch rodzajów paliwa np. pelletu i pestek wiśni.

Palnik posiada trzy czujniki temperatury: czujnik temperatury pomieszczenia, czujnik temperatury przy wylocie gorącego powietrza oraz czujnik bezpieczeństwa wstecznego przepływu gorących gazów. W zestawie znajduje się podajnik paliwa.

Prosta konstrukcja urządzenia grzewczego zapewnia nam niezawodne, bezpieczne i wieloletnie użytkowanie.

Wymiennik ciepła

Wymiennik ciepła wykonany jest z grubej kwasoodpornej blachy, wytrzymałej na temperaturę gorących gazów ze spalanego pelletu.

Drzwi frontowe

Konstrukcja drzwi pod montaż palnika pozwala na ich obustronny montaż, w zależności od potrzeb użytkownika. Drzwi posiadają dodatkową, wymienną płytę termiczną pełniącą jednocześnie rolę deflektora, zapobiegającą nadmiernemu nagrzewaniu się drzwi po zewnętrznej stronie

Drzwi frontowe

Zastosowanie odpowiedniej głowicy pozwala na wolny wydmuch, wydmuch ukierunkowany lub wpięcie nagrzewnicy w system kanałowy. Duża wydajność wentylatora promieniowego pozwala na montaż kanałów do dystrybucji gorącego powietrza bez wspomagania dodatkowym wentylatorem.

Komora spalania

Komora ma kształt owalny, co zmniejsza opory przepływu ogrzewanego powietrza. Wydłużona przednia część komory zapewnia więcej miejsca na płomień i popiół.

Przepływ spalin

Trzyciągowy system przepływu spalin zwiększa wydajność nagrzewnicy, a tym samym wpływa na mniejsze zużycie paliwa.

Dodatkowy deflektor

Unikatowym rozwiązaniem w nagrzewnicy jest regulowany trójkątny deflektor w przedniej części komory spalania, pozwalający dopasować równomierną prędkość przepływu gorących gazów przez wszystkie rury płomieniowe, a co za tym idzie, zwiększyć sprawność urządzenia.

Bezpieczeństwo użytkowania

Proste i niezawodne sterowanie termostatami mechanicznymi zapewniające skuteczną ochronę przed wysoką temperaturą wymiennika i silnika. Nagrzewnice większej mocy z silnikami trójfazowymi posiadają dodatkowy termostat chroniący przed odwróconym przepływem powietrza.

Funkcja lato/zima

Po przyłączeniu kanałów wentylacyjnych z lewej lub prawej, nagrzewnica w okresie letnim może pełnić funkcję centrali wentylacyjnej pozwalająca dostarczyć czyste powietrze do obiektu i schłodzić pomieszczenia, zaś w okresie zimowym otwarta strona wentylatora może zasysać powietrze z pomieszczenia i je dogrzewać.

Empel 100 R
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ELEMENTY UŁATWIAJĄCE PRACĘ SERWISOWE PODCZAS CZYSZCZENIA KOMORY I PALNIKA:

  • Duże drzwiczki na długich ramionach z dwiema klamkami pozwalające odsunąć komfortowo palnik od światła komory bez użycia narzędzi,
  • Szybki demontaż górnych ścianek nagrzewnicy zasłaniających wymiennik rurowy i część komory palnika z deflektorami,
  • Swobodny dostęp do deflektora trzeciego ciągu - wykonanego z dwóch wyjmowanych żeliwnych płyt, materiału odpornego na wysokie temperatury,
  • Dwie duże rewizje komory spalania i rur płomieniowych,
  • Dodatkowe dwie rewizje w tylnej części wymiennika służące do czyszczenia z popiołów bez konieczności demontażu komina,
  • Duże drzwi z możliwością obustronnego montażu ułatwiają dostęp serwisowy do komory spalania i możliwość postawienia zasobnika z peletem z dowolnej strony.

DANE TECHNICZNE:

Zakres mocy (kW)

100-120 kW

Przepływ powietrza

7 690 m3/h

Zużycie pelletu ( min.-max.)

20 - 24 kg/h

Napięcie

3x400/50 V/Hz

Zużycie energii

1 800 W

Średnica komina

200 mm

Wymiary dł.x szer.x wys.

750x1250x1800 mm

Waga

340 kg

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl