Rodzaje elektrod - jakie są elektrody spawalnicze? 0
Rodzaje elektrod - jakie są elektrody spawalnicze?

Spawanie jest jedną z częściej wykonywanych prac w warsztacie i wymaga odpowiedniego sprzętu i materiałów. Do drugiej kategorii zaliczane są m.in. właściwe elektrody spawalnicze. W procesie spawania łączenie elementów następuje poprzez zetknięcie elektrody ze spawaną powierzchnią. Jakie są rodzaje elektrod spawalniczych? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule. 

czytaj całość »
Wiertła do drewna - rodzaje. Jakie wiertła do drewna wybrać? 0
Wiertła do drewna - rodzaje. Jakie wiertła do drewna wybrać?

Wiercenie otworów w drewnie to jedna z częściej wykonywanych czynności w warsztacie każdego majsterkowicza. Do przeprowadzenia różnego rodzaju prac remontowych, budowlanych lub wykończeniowych, z pewnością warto zainwestować w solidny zestaw narzędzi i akcesoriów. Jakie są rodzaje wierteł do drewna? Więcej na temat ich zastosowania dowiesz się z naszego artykułu.

czytaj całość »
Żeliwo - co to za materiał? 0
Żeliwo - co to za materiał?

Żeliwo to trwały materiał o wysokiej odporności i wszechstronnym zastosowaniu. Za jego pomocą można odlewać m.in. przybory kuchenne, ozdoby, a nawet meble ogrodowe. Oznacza to, że żeliwo przeznaczone jest do formowania przedmiotów wykorzystywanych w wielu dziedzinach życia. Czym jest i jakie są właściwości żeliwa? O jego zastosowaniu i rodzajach dowiesz się w poniższym artykule!

czytaj całość »
Rodzaje wierteł - jakie wiertła wybrać? 0
Rodzaje wierteł - jakie wiertła wybrać?

Wiertło jest powszechnie używanym narzędziem, które powinno znaleźć się na wyposażeniu zarówno profesjonalnego warsztatu, jak i w przydomowym stanowisku pracy. Wiertła służą do wiercenia zarówno mniejszych, jak i większych otworów. Dzięki temu możemy obrabiać materiały o różnych właściwościach. Jakie są rodzaje wierteł? Jakie typy mocowań możemy wyróżnić? Z odpowiedzią przychodzimy w poniższym artykule.

czytaj całość »
Spawanie metalu - na czym polega spawanie metali? 0
Spawanie metalu - na czym polega spawanie metali?

Spawanie metalu to jedna z czynności wykorzystywanych w procesie spajania blach. Łączenie metali odbywa się dzięki użyciu ciepła. Można też nadtapiać powierzchnię lub posłużyć się specjalnym środkiem do spawania metali. Nie jest to łatwe zajęcie i wymaga odpowiedniej techniki. Nasuwa się więc pytanie: jak wygląda spawanie metali i jakie są jego rodzaje? Z odpowiedzią przychodzimy w poniższym artykule.

czytaj całość »
Cięcie aluminium - czym ciąć aluminium? 0
Cięcie aluminium - czym ciąć aluminium?

Praca z aluminium nie jest prostym zadaniem, choć sam materiał zalicza się do jednych z popularniejszych metali lekkich. Cięcie aluminium wymaga fachowego podejścia i określonej precyzji, aby odpowiednio traktować powierzchnię materiału. Mogą więc nasunąć się pytania: na czym polega cięcie aluminium? Jak wybrać odpowiednie narzędzia? W naszym artykule znajdziesz odpowiedzi na wskazane pytania!

czytaj całość »
Wiercenie w betonie - jakie wiertła do betonu wybrać? 0
Wiercenie w betonie - jakie wiertła do betonu wybrać?

Beton to powszechnie stosowany i tradycyjny materiał, który jednocześnie jest jednym z najbardziej solidnych. Co za tym idzie, jego wysoka wytrzymałość i twardość sprawia, że wiercenie w betonie bez odpowiedniego przygotowania może przysporzyć trudności. W naszym artykule poznasz odpowiedź, co będzie ci potrzebne w przypadku wiercenia otworów w betonie!

czytaj całość »
Rodzaje frezów - zastosowanie i typy frezów 0
Rodzaje frezów - zastosowanie i typy frezów

Rodzaje frezów różnią się ze względu na ich zastosowanie. Wszystkie służą oczywiście do frezowania, czyli do obróbki skrawaniem. Frezy, czyli narzędzia wieloostrzowe, używane są odpowiednio do obróbki dowolnych płaszczyzn. Dobranie odpowiedniego frezu ma bardzo istotne znaczenie, aby praca była efektywna. Jak dobierać odpowiednie rodzaje frezów i zapewnić sobie skuteczną pracę? Podpowiadamy w tym artykule!

czytaj całość »
Cięcie blachy - czym ciąć blachę skutecznie i szybko? 0
Cięcie blachy - czym ciąć blachę skutecznie i szybko?

Blachodachówki i blachę trapezową używa się najczęściej na pokrycia dachowe. Przy ich układaniu, często może się zdarzyć, że konieczne będzie cięcie blachy, ponieważ blaszane płaty są zbyt duże. Wtedy należy ciąć blachę trapezową tak, aby spełniała odpowiednie wymiary. Czego użyć do cięcia blachy i w co należy zaopatrzyć się przed tym procesem? Podpowiadamy w poniższym artykule czym ciąć blachę trapezową i inne rodzaje!

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl