Podstawy obróbki metalu - narzędzia i obrabiarki do metalu 0
Podstawy obróbki metalu - narzędzia i obrabiarki do metalu

Do tej pory zajmowaliśmy się problematyką związaną z obróbką drewna oraz własnym warsztatem. Dzisiaj poruszymy tematyką nieco inną, aczkolwiek z przemysłem obróbczym związaną. Chociaż drewno to surowiec używany dziś w przemyśle powszechnie, to nie jest w stanie zastąpić metalu. Jak tego rodzaju obróbka wygląda? Należy skupić się przede wszystkim na odpowiednim sprzęcie, czyli narzędziach do obróbki metalu i obrabiarkach.

czytaj całość »
Polerowanie drewna - czym i w jaki sposób? 0
Polerowanie drewna - czym i w jaki sposób?

Polerowanie drewna to jeden z ostatnich kroków, który podejmuje się podczas obróbki materiału. Jest w zasadzie ostatecznym wykończeniem przedmiotu i nadaniem mu odpowiedniej faktury; może też służyć jego odnowieniu i przywróceniu poprzedniego stanu. Oto kilka porad, jak polerowaniem drewna się zająć.

czytaj całość »
Podstawy stolarstwa - obróbka drewna dla początkujących 0
Obróbka drewna - podstawy rzemiosła stolarza

Tajniki obróbki drewna to rzemiosło, do którego opanowania potrzeba nie tylko wielu lat praktyki połączonej z metodą uczenia się na własnych błędach, ale również teoretycznej wiedzy specjalistycznej. By móc ułatwić naszym Klientom dokonanie odpowiedniego zakupu, taką wiedzą właśnie chcielibyśmy się z Państwem podzielić. Tak oto, zaczynając od niniejszego wpisu, zapraszamy do zapoznania się z naszym blogiem.

czytaj całość »
Kategorie bloga
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl