Holzstar BTS 150 - Szlifierka taśmowo-talerzowa Holzstar BTS 150 - Szlifierka taśmowo-talerzowa
Producent: Metallkraft
Cena netto: 683,05 zł Cena brutto: 840,15 zł
szt.
zobacz więcej

Szlifierka do drewna - szeroka oferta urządzeń w sklepie JP-Tech

Szlifierki do drewna cechują się szerokim zastosowaniem w różnego rodzaju pracach stolarskich. Z tego powodu są to najczęściej wybierane maszyny do drewna przez profesjonalnych stolarzy i nie tylko. To dzięki nim możliwe jest wykorzystanie innych narzędzi do obróbki (jak wiertarki do drewna lub frezarki do drewna), ponieważ szlifowanie to jeden z najważniejszych etapów wykańczających gotowy produkt. Szlifierka do drewna jest więc nie tylko przydatna ale wręcz niezbędna do pracy z tym materiałem.

Oferujemy wiele rodzajów szlifierek do drewna, które znajdą zastosowanie w zakładzie lub warsztacie stolarskim: szlifierki trzpieniowe, szlifierki taśmowe, szlifierki talerzowe, szlifierki walcowe, szlifierki do krawędzi, szlifierki długotaśmowe do drewna, szlifierki szerokotaśmowe. Tak szeroki wybór powinien sprawić, że każdy klient będzie zadowolony z zakupu. Szlifierki do drewna, które tu Państwo znajdą, są na tyle zróżnicowane, aby sprawdzić się w pracy z nawet najbardziej wymagającymi elementami.

Szlifierka do drewna - na co zwracać uwagę przy zakupie?

Ze względu na dostępność różnorodnych modeli wybór szlifierki do drewna może wydawać się trudnym zadaniem. W tym celu warto wiedzieć, jakie parametry urządzenia będą wpływać na jego pracę. Podczas wyboru szlifierki do drewna należy zwrócić uwagę przede wszystkim na moc silnika urządzenia - największą z nich zapewniają głównie szlifierki taśmowe. Wysoka moc silnika przekłada się na wytrzymałość i wydajność maszyny, dzięki czemu jej użytkowanie przebiega bez uciążliwych awarii. Ponadto przed zakupem należy sprawdzić na prędkość ruchu obrotowego - to istotny parametr, jeśli zależy nam na szybkiej obróbce materiałów. Szlifierka do drewna powinna cechować się również regulacją prędkości, co pozwoli dostosować jej działanie w zależności od wykonywanego zadania.

Czym cechują się poszczególne szlifierki do drewna?

Szlifierki do drewna dostępne są w wielu wariantach, które wykorzystywane są do różnorodnych zadań. Szlifierki taśmowe, jak wspomnieliśmy, cechują się niezwykle wysoką wydajnością, dlatego z pewnością przyda się w obróbce obszernych, płaskich elementów. Ponadto szlifierka do drewna taśmowa umożliwia pracę z szeroką gamą materiałów: nie tylko zwykłym drewnem, ale również malowanym czy wykończonym okleiną.

Z kolei szlifierka talerzowa pozwala na obróbkę wzdłuż, w poprzek, jak i po skosie materiału. Ponadto tego typu szlifierka do drewna cechuje się wysoką dokładnością, co będzie miało szczególne znaczenie podczas wykonywania zadań wymagających precyzji. A jeśli zależy nam na maszynie ułatwiającej oczyszczanie, wygładzanie lub nadanie jednolitej grubości, idealnym wyborem będą szlifierki walcowe. Warto zaznaczyć, że wszystkie szlifierki do drewna na tej stronie cechują się bezpieczną pracą i spełniają wszystkie najważniejsze wymogi BHP.

Do czego wykorzystuje się szlifierki do drewna?

Szlifierka do drewna to urządzenie o bardzo szerokim zastosowaniu, przez co stanowi podstawowe wyposażenie każdego zakładu produkcyjnego. Jak już zaznaczyliśmy, bez wykorzystania tej maszyny niemożliwa jest pełna obróbka drewnianych elementów. Szlifierka do drewna ułatwia takie zadania jak oczyszczanie, wyrównywanie, wygładzanie oraz nadawanie odpowiedniego kształtu. Dzięki możliwości wyboru spośród różnych modeli, szlifierki do drewna sprawdzą się w obróbce zarówno wypukłych, jak i wklęsłych powierzchni.

Szlifierki do drewna renomowanych producentów

Szlifierki do drewna w naszej ofercie to modele liderów branży - Holzkraft i Holzstar. Są to firmy niezwykle uznane na Zachodzie, a wszystko dzięki wysokiej jakości i precyzji produkowanych przez nich urządzeń. Są one solidnie wykonane a praca ze szlifierkami do drewna tych producentów to czysta przyjemność. Stąd każde urządzenie obarczone jest gwarancją jakości.

Chcesz dowiedzieć się jaką szlifierkę do drewna wybrać? Zapraszamy na naszego bloga oraz do bezpośredniego kontaktu z naszymi specjalistami w celu wybrania odpowiedniej szlifierki. Zachęcamy też do zapoznania się z naszą ofertą:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl