Optimum OPTIturn TX 6222V - tokarka do prowadnic i dyszli

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena netto: 162 059,00 zł
Cena brutto: 199 332,57 zł 199332.57
ilość szt.

Produkt na Zapytanie

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Optimum
Kod produktu: 3432465

Opis

Optimum Optiturn TX 6222V to tokarka do metalu zaprojektowana z myślą o trwałości i precyzji. Maszyna posiada silnie użebrowane żeliwne łoże i jednoczęściową stalową podstawę, które gwarantują wysoką sztywność konstrukcji. Precyzyjnie obrobiony suport oraz hartowane i szlifowane prowadnice łoża zapewniają płynność pracy. Wszystkie wały są osadzone na łożyskach igiełkowych i smarowane w kąpieli olejowej. Koła zębate przekładni posuwu wykonano z hartowanej i szlifowanej stali, co zwiększa ich trwałość. Centralny dostęp do elementów sterujących ułatwia obsługę, a przełączniki i przekładnie ręczne zostały przetestowane zgodnie z rygorystycznymi normami EN 23125 i EN ISO 13849

System chłodzenia w modelu Optiturn TX 622V posiada oddzielny zbiornik chłodziwa o pojemności 50 litrów ze wskaźnikiem poziomu i separatorem oleju, co umożliwia łatwe i kompletne opróżnianie oraz czyszczenie zgodnie z normą DIN. Urządzenie Optimum jest wyposażone w pełną osłonę wodzików i dyszla, co zabezpiecza mechanizmy oraz operatora. Obszar roboczy maszyny jest w pełni oświetlony, co zapewnia wygodę i precyzję pracy.

Odkryj także inne maszyny do metalu marki Optimum naszej oferty!

Optimum TX 622V - cechy:

  • Hartowane i szlifowane wrzeciono czołowe gwarantuje wyjątkową dokładność i trwałość podczas użytkowania.
  • Duża wydajność usuwania wiórów umożliwia sprawne przeprowadzanie obróbki zgrubnej, bez problemów związanych z gromadzeniem się wiórów.
  • Zamykana osłona przed wiórami porusza się wraz z prowadnicą łoża i jest wyposażona w zintegrowany wskaźnik położenia oraz wąż chłodziwa; osłonę można przesuwać ręcznie.
  • Przekładnia nie wymaga wymiany, co upraszcza obsługę maszyny.
  • System posiada zabezpieczenie przed jednoczesnym uruchomieniem gwintownika i posuwu, co zwiększa bezpieczeństwo pracy.
  • Silnik jest hamowany elektronicznie, co pozwala na szybkie i skuteczne zatrzymanie maszyny.
  • Elektroniczne odcięcie posuwu osi Z oraz poczwórny ogranicznik pozycji zapewniają wysoką precyzję pracy.
  • W standardowym wyposażeniu znajduje się trójszczękowy uchwyt tokarski, który zapewnia wszechstronność zastosowań.
  • Maszyna posiada szybkozmienny stalowy uchwyt SWH 7-C, który zwiększa wydajność pracy.

Dane techniczne Optiturn TX 6222V:

Dane techniczne: TX 6222V
Napięcie elektryczne 400V
Moc silnika napędowego 11 kW
Częstotliwość sieci 50 Hz
Wysokość środka  310 mm
Przechylanie się nad łożem maszyny 620 mm
Średnica huśtawki w moście łóżka 880 mm
Przechylanie się nad ślizgiem poprzecznym 424 mm
Długość zawracania w moście łóżkowym 231 mm
Całkowite podłączone obciążenie 12 kW
Dł. x szer. x. wys. 3605 x 1739 x 1905 mm
Waga 2800 kg

 Optiturn TX 6222V - zakres dostawy:

  • Uchwyt tokarski trójszczękowy Ø 315 mm nr kat. 8,
  • Punkt centrujący nieobrotowy MK 5 długi,
  • Punkt centrujący nieobrotowy MK 5 krótki,
  • Uchwyt szybkozmienny stalowy SWH 7 8,
  • Punkt centrujący nieobrotowy MK 5 długi,
  • Punkt centrujący nieobrotowy MK 5 krótki,
  • Uchwyt stalowy szybkowymienny SWH 7-C,
  • Uchwyt stalowy do dłuta czworokątnego 32 x 130 typ D do dłuta czworokątnego 25 mm,
  • Początkowe napełnianie maszyny olejem wysokiej jakości,
  • Tuleja redukcyjna MK 7 / MK 5,
  • Narzędzie do obsługi.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl