Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Promocja
Holzstar DB 305 Vario - Tokarka do drewna Holzstar DB 305 Vario - Tokarka do drewna
Producent: HOLZSTAR
Cena netto: 892,05 zł Cena brutto: 1 097,22 zł
szt.
zobacz więcej
Holzstar DB 450 - Mała tokarka do drewna do 450 mm Holzstar DB 450 - Mała tokarka do drewna do 450 mm
Producent: HOLZSTAR
Cena netto: 1 129,55 zł Cena brutto: 1 389,35 zł
szt.
zobacz więcej
Holzstar DB 460 XL Vario - Tokarka do drewna Holzstar DB 460 XL Vario - Tokarka do drewna
Producent: HOLZSTAR
Cena netto: 1 462,05 zł Cena brutto: 1 798,32 zł
szt.
zobacz więcej
Holzstar DB 510 Vario - Tokarka do drewna dla hobbystów oraz profesjonalistów Holzstar DB 510 Vario - Tokarka do drewna dla hobbystów oraz profesjonalistów
Producent: HOLZSTAR
Cena netto: 2 849,05 zł Cena brutto: 3 504,33 zł
szt.
zobacz więcej
Holzstar DB 900 - Tokarka do drewna do 900 mm Holzstar DB 900 - Tokarka do drewna do 900 mm
Producent: HOLZSTAR
Cena netto: 2 345,55 zł Cena brutto: 2 885,03 zł
szt.
zobacz więcej
Holzstar DB 1100 -  Tokarka do drewna do 1100 mm Holzstar DB 1100 - Tokarka do drewna do 1100 mm
Producent: HOLZSTAR
Cena netto: 3 333,55 zł Cena brutto: 4 100,27 zł
szt.
zobacz więcej
Holzstar DB 1102 Vario - Tokarka do drewna do 1067 mm Holzstar DB 1102 Vario - Tokarka do drewna do 1067 mm
Producent: HOLZKRAFT
Cena netto: 6 573,05 zł Cena brutto: 8 084,85 zł
szt.
zobacz więcej
Holzstar DB 1202 Vario - Tokarka do drewna do  1185 mm Holzstar DB 1202 Vario - Tokarka do drewna do 1185 mm
Producent: HOLZSTAR
Cena netto: 8 435,05 zł Cena brutto: 10 375,11 zł
szt.
zobacz więcej
Holzkraft Minimax T124 - Tokarka do drewna z kopiałem Holzkraft Minimax T124 - Tokarka do drewna z kopiałem
Producent: HOLZKRAFT
Cena netto: 15 649,00 zł Cena brutto: 19 248,27 zł

Profesjonalne tokarki do drewna w sklepie internetowym JP-Tech

Tokarki do drewna to niezawodne urządzenia, które są niezbędne do skutecznej obróbki tego materiału. Te maszyny do drewna są urządzeniami przeznaczonymi do skrawania przedmiotów najczęściej o powierzchni brył obrotowych - kul, stożków, walców i innych. Tokarki do drewna wykorzystują do pracy tzw. noże tokarskie lub inne zamienniki (np. wiertła). W naszej ofercie znajdą Państwo tokarki do drewna dedykowane zarówno początkującym majsterkowiczom jak i profesjonalistom w dziedzinie stolarstwa.

Każda tokarka do drewna w naszej ofercie cechuje się wysoką jakością, dzięki czemu spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Zapewniamy różnorodne modele, zaczynając od mniejszych urządzeń, które będą niezawodne również w obróbce hobbystycznej do domowego majsterkowania. Z kolei dla profesjonalnych zakładów obróbki drewna proponujemy maszyny o zwiększonej wydajności i precyzji pracy. Wszystkie tokarki do drewna w sklepie internetowym JP-Tech dostępne są w atrakcyjnych cenach, dzięki czemu profesjonalna obróbka drewna stanie się jeszcze łatwiejsza!

Jak działa tokarka do drewna?

Tokarka do drewna jest urządzeniem, które opiera się na dwóch mechanizmach - toczeniu (czyli skrawaniu powierzchni zewnętrznych) oraz wytaczaniu (skrawaniu powierzchni wewnętrznych). W zależności od modelu i umieszczenia danego elementu toczenie może być wykonywane między kłami lub na wrzecionie. Ten pierwszy sposób opiera się na umieszczeniu materiału we wrzecionie i koniku, a drugi - tylko w uchwycie na wrzecionie tokarki. Każda z tych metod sprawia, że tokarka do drewna obrobi produkt na inne sposoby.

Tokarka do drewna, w której toczenie odbywa się między kłami, pozwala na wyprodukowanie dłuższych części, np. słupków czy nóg mebli. Z kolei toczenie w uchwycie jest przydatne do obróbki kompaktowych elementów - talerzy, podstaw lamp i nie tylko. Niezależnie od tego, jaki model tokarki do drewna wybierzemy, obrabiany element obraca się automatycznie dzięki pracy silnika a obsługa dłuta tokarskiego wykonywana jest przez operatora urządzenia.

Tokarka do drewna - o czym warto pamiętać?

Tokarka do drewna to urządzenie, które znacząco ułatwi obróbkę okrągłych elementów. Wybierając odpowiednią maszynę warto zwrócić uwagę na kluczowe udogodnienia, które z pewnością usprawnią pracę. Wysokiej jakości tokarka do drewna powinna być wyposażona w m.in. możliwość jak najdokładniejszego ustawienia prędkości obrotowej, co pozwoli na precyzyjne kształtowanie materiału. Jest to istotne z tego względu, że praca z tokarką do drewna podzielona jest na kilka etapów - obróbkę zgrubną, precyzyjną i wykańczającą. Każdy z nich powinien być wykonywany z odpowiednią prędkością, która zależna jest od wielkości, rodzaju drewna, typu obróbki czy umiejętności tokarza.  Jest to ważne również ze względu na bezpieczeństwo operatora. Oprócz tego, warto zwrócić uwagę na inne elementy tych urządzeń jak:

  • średnica toczenia,
  • możliwość dalszej rozbudowy o wysięgnik, kopiały lub inne akcesoria,
  • maksymalna długość obrabiania.

Elementy te decydują o wszechstronności zastosowania tokarki i jej zdolności do realizacji różnorodnych projektów. Inną ważną zaletą tokarki do drewna jest również możliwość obrotu wstecznego, co z pewnością docenią użytkownicy leworęczni oraz skupiający się na ostatnich etapach obróbki końcowej. Oczywiście nie można zapomnieć o odpowiedniej mocy silnika oraz konstrukcję tokarki do drewna zgodną z obowiązującymi wymaganiami bezpieczeństwa i jakości.

Hobbyści oraz osoby dopiero stawiające pierwsze kroki z obróbką powinny zacząć od mniejszych modeli tokarek do drewna - pozwoli im to opanować umiejętności w takim stopniu, aby później móc obsługiwać modele o większych rozmiarach. Nauka na tego typu tokarkach zapewnia pracę na mniejszych obrotach, co jak już wspomnieliśmy, stwarza mniejsze ryzyko dla początkującego tokarza. 

Tokarki do drewna w atrakcyjnej ofercie - kup teraz!

Wszystkie tokarki do drewna w naszym asortymencie to produkty firmy Holzstar - renomowanego producenta maszyn do drewna z Niemiec, którego urządzenia zdominowały już Zachodni rynek. Wybierając tokarki do drewna tej firmy, stawiasz na jakość, solidność wykonania, wygodę pracy, oraz bezpieczeństwo. Zachęcamy do zapoznania się ze stronami poszczególnych maszyn, a jeżeli mają Państwo jakieś pytania - do bezpośredniego kontaktu. Nasze tokarki do drewna sprawią, że obróbka stanie szybsza i jeszcze bardziej efektywna. 

Zachęcamy do zapoznania się z resztą naszego asortymentu, w którym znaleźć można między innymi:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl