CNC laser — jakie jest jego działanie? Wyjaśniamy 0
CNC laser — jakie jest jego działanie? Wyjaśniamy

Istnieje wiele różnych sposobów na obróbkę metali, ale to laser CNC należy do tych najnowocześniejszych. Precyzyjność, bezpieczeństwo oraz szybkość pracy — metoda ta pozwala na uzyskanie dowolnych kształtów w obrabianym materiale i świetnie sprawdza się w różnorodnych branżach. Jak działa laser CNC i jakie są jego zalety? Wyjaśniamy to w poniższym artykule.

czytaj całość »
Jak ustawić pistolet lakierniczy? Oto krótki poradnik 0
Jak ustawić pistolet lakierniczy? Sprawdź!

Zakupiłeś już odpowiedni pistolet lakierniczy i chcesz przejść do malowania? Dobór narzędzi i materiałów to nie wszystko — zanim rozpoczniesz pracę, musisz pamiętać o odpowiednim ustawieniu urządzenia i jego konserwacji. Jak zatem ustawić pistolet lakierniczy do własnych potrzeb? W poniższym artykule pokażemy ci, jak to zrobić.

czytaj całość »
Jaką dyszę do pistoletu lakierniczego wybrać? Sprawdź! 0
Jaką dyszę do pistoletu lakierniczego wybrać? Sprawdź!

Aby pistolet lakierniczy mógł poprawnie działać, potrzebne jest dobranie odpowiedniej dyszy. Zagwarantuje to uzyskanie równomiernego pokrycia i niskiego zużycia materiału - niezależnie od rodzaju pracy, którą wykonujesz. Jaka dysza do pistoletu lakierniczego pozwoli uzyskać najlepsze rezultaty? Dowiesz się tego po przeczytaniu tego artykułu!

czytaj całość »
Rodzaje tokarek - zastosowanie i typy tokarek 0
Rodzaje tokarek - zastosowanie i typy tokarek

Tokarki to jedne z urządzeń, wykorzystywanych do obróbki przedmiotów, które ułatwiają pracę z materiałami obrotowymi. Na rynku dostępne są różne rodzaje tokarek, a o ich odpowiednim dopasowaniu decydują zarówno właściwości obrabianej powierzchni, jak i rodzaj obróbki. Na jakie kategorie dzieli się tego typu sprzęt i jakie jest jego zastosowanie? Z odpowiedzią przychodzimy w poniższym artykule.

czytaj całość »
Jak usunąć starą farbę ze ścian? Jak usunąć starą farbę z drewna i metalu? 0
Jak usunąć starą farbę ze ścian? Jak usunąć starą farbę z drewna i metalu?

Usuwanie starej farby to obowiązkowy krok do przygotowania powierzchni przed ponownym malowaniem. Z tego względu nową warstwę farby należy nakładać, dopiero gdy poprzednia powłoka zostanie usunięta. Nie zawsze jednak usuwanie farby przebiega łatwo i bezproblemowo. Jak zrobić to prawidłowo? Przeczytaj artykuł i poznaj sprawdzone sposoby na pozbycie się starych powłok malarskich

czytaj całość »
Rodzaje wkrętów - jakie są typy wkrętów i ich zastosowanie? 0
Rodzaje wkrętów - jakie są typy wkrętów i ich zastosowanie?

Wkręty wykorzystywane są do wykonywania połączeń gwintowych w różnego rodzaju materiałach. Różne rodzaje wkrętów sprawdzą się przy montażu w metalu, materiałach budowlanych, tworzywach sztucznych, a także podczas łączenia elementów drewnianych. Prace przy użyciu śrub mogą być wykonywane zarówno przez początkujących majsterkowiczów, jak i profesjonalnych właścicieli warsztatu. Jaki jest podział wkrętów i do czego służą? Przychodzimy z odpowiedzią!

czytaj całość »
Jak odnowić stare meble? Jakie maszyny będą potrzebne? 0
Jak odnowić meble drewniane? Jakie maszyny będą potrzebne?

Stare meble mogą odzyskać wysoki połysk, a przy tym nadać wnętrzu unikatowego i nowoczesnego wyglądu. Samo odnawianie starych mebli np. podczas renowacji mebli kuchennych, nie jest trudnym, czy skomplikowanym procesem, a do jego przeprowadzenia wystarczą odpowiednie techniki i narzędzia. Jak odnowić meble, aby cieszyć się długotrwałymi i skutecznymi efektami? W naszym artykule przychodzimy z odpowiedzią!

czytaj całość »
Wiercenie w szkle - jak wywiercić otwór w szkle? 0
Wiercenie w szkle - jak wywiercić otwór w szkle?

Szkło to kruchy materiał, który przy niewłaściwym traktowaniu narażony jest na pęknięcia i inne uszkodzenia. Z tego względu wiercenie w szkle wymaga zastosowania odpowiedniej techniki, a także użycia przydatnych narzędzi. Jak prawidłowo wiercić otwory i cieszyć się zadowalającymi efektami w trakcie obróbki szkła? W naszym artykule znajdziesz przydatne informacje na ten temat

czytaj całość »
Trasowanie - co to jest i na czym polega? 0
Trasowanie - co to jest i na czym polega?

Trasowanie to jeden ze sposobów na obróbkę powierzchni materiału - przede wszystkim metalu np. trasowanie blach. Podstawowym założeniem procesu jest dokładne wyznaczanie linii, które pomogą przy wycinaniu kształtów, a także przecinaniu i tworzeniu otworów. Jak dokładnie wygląda trasowanie i jakie narzędzia będą potrzebne do jego przeprowadzenia? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl