Rodzaje elektrod - jakie są elektrody spawalnicze? 0
Rodzaje elektrod - jakie są elektrody spawalnicze?

Spawanie jest jedną z częściej wykonywanych prac w warsztacie i wymaga odpowiedniego sprzętu i materiałów. Do drugiej kategorii zaliczane są m.in. właściwe elektrody spawalnicze. W procesie spawania łączenie elementów następuje poprzez zetknięcie elektrody ze spawaną powierzchnią. Jakie są rodzaje elektrod spawalniczych? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule. 

czytaj całość »
Na czym polega spawanie plastiku i jak robić to poprawnie? 0
Na czym polega spawanie plastiku i jak robić to poprawnie?

Chociaż jest to powszechnie praktykowane działanie, może wywołać zdziwienie jeśli słyszy się o nim pierwszy raz. Spawanie plastików jest stosowane zwłaszcza w budownictwie, motoryzacji czy przemyśle. Nic również nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie zająć się spawaniem plastiku w przydomowym warsztacie. W naszym artykule opisujemy ten proces i wskazujemy, o czym należy pamiętać, podczas spawania plastiku.

czytaj całość »
Spawanie żeliwa - rodzaje, metody i wykonanie 0
Spawanie żeliwa - rodzaje, metody i wykonanie

Spawanie żeliwa jest wykorzystywane powszechnie na produkcji lub w celu naprawienia żeliwnych materiałów. Metoda spawania żeliwa zależy od tego, jaka jest temperatura topnienia oraz rodzaju żeliwa. Każdy stop posiada inny skład, który warunkuje jego właściwości. Jakie istnieją metody spawania tego metalu? Czy można je wykonywać na urządzeniach półautomatycznych? Na te pytania odpowiemy w artykule.

czytaj całość »
Lutowanie twarde i miękkie - wszystkie informacje 0
Lutowanie twarde i miękkie - wszystkie informacje

Lutowanie twarde i miękkie jest wykorzystywane nie tylko w przemyśle, ale i w wielu prostych, domowych usterkach. Ze względu na specyfikę lutowanych elementów możemy wyróżnić dwa rodzaje lutowania. Na czym one polegają, gdzie się je stosuje i jak wykonać lutowanie? Odpowiadamy w naszym artykule.

czytaj całość »
Spawanie aluminium — jak spawać aluminium krok po kroku? 0
Spawanie aluminium, czyli krok po kroku jak spawać aluminium

Spawanie aluminium nie należy do najłatwiejszych. Nieprawidłowo zespawany materiał może mieć pory i wady spoin. Nawet jeśli posiadamy wysokie umiejętności manualne, ale nie będziemy mieli dobranego odpowiedniego sprzętu, także doprowadzimy do nieprecyzyjnego połączenia metali. Tak, więc jak spawać aluminium, żeby nie doszło do uszkodzenia metalu? Odpowiadamy i instruujemy jak spawać aluminium.

czytaj całość »
Lutowanie rur miedzianych - najważniejsze informacje 0
Lutowanie rur miedzianych - najważniejsze informacje

Lutowanie rur miedzianych jest konieczne, jeśli chcemy, aby nasza instalacja działała prawidłowo. Lutowanie jest używane do łączenia elektronicznych elementów oraz do większych instalacji rurowych, grzewczych czy rynien. Nieodpowiednie połączenie komponentów może doprowadzić do nieszczelności połączeń. Jak zrobić to w prawidłowy sposób? Jakie są najważniejsze informacje na temat lutowania rur miedzianych? W tym poradniku omawiamy ten temat.

czytaj całość »
Przyłbica spawalnicza - jaką kupić? 0
Przyłbica spawalnicza - jaką kupić?

Zarówno specjaliści, jak i amatorzy spawania dobrze wiedzą, że najważniejsze jest bezpieczeństwo podczas pracy. Właśnie dlatego przyłbica spawalnicza jest niezbędnym wyposażeniem każdego spawacza. Jaką kupić, aby praca była bezpieczna i wygodna? Jakie parametry są najważniejsze? Odpowiadamy w poniższym artykule.

czytaj całość »
Rodzaje spawania - jaki sposób jest najlepszy? 0
Rodzaje spawania - jaki sposób jest najlepszy?

Spawanie jest niezwykle istotną umiejętnością podczas pracy z obróbką metalu. To dzięki tej technice dochodzi do trwałego połączenia za pomocą stopów. Rozróżnia się kilka metod pozwalających na uzyskanie zamierzonego efektu - która z nich jest najlepsza? W artykule przedstawiamy podstawowe cechy (wady i zalety) różnych sposobów spawania.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl