Wiercenie w żelbetonie — czym wiercić? 0
Wiercenie w żelbetonie — czym wiercić?

Wiercenie w żelbecie może wydawać się skomplikowanym zadaniem ze względu na specyficzną strukturę tego materiału. W zadaniu tym może pomóc odpowiednio dobrany sprzęt oraz wiertła, dzięki czemu praca będzie przebiegać sprawniej i co najważniejsze — znacznie szybciej. Zastanawiasz się, za pomocą jakiego sprzętu należy wykonać wiercenie w betonie zbrojonym? Sprawdź nasz artykuł!

czytaj całość »
Jak usunąć starą farbę ze ścian? Jak usunąć starą farbę z drewna i metalu? 0
Jak usunąć starą farbę ze ścian? Jak usunąć starą farbę z drewna i metalu?

Usuwanie starej farby to obowiązkowy krok do przygotowania powierzchni przed ponownym malowaniem. Z tego względu nową warstwę farby należy nakładać, dopiero gdy poprzednia powłoka zostanie usunięta. Nie zawsze jednak usuwanie farby przebiega łatwo i bezproblemowo. Jak zrobić to prawidłowo? Przeczytaj artykuł i poznaj sprawdzone sposoby na pozbycie się starych powłok malarskich

czytaj całość »
Jak odnowić stare meble? Jakie maszyny będą potrzebne? 0
Jak odnowić meble drewniane? Jakie maszyny będą potrzebne?

Stare meble mogą odzyskać wysoki połysk, a przy tym nadać wnętrzu unikatowego i nowoczesnego wyglądu. Samo odnawianie starych mebli np. podczas renowacji mebli kuchennych, nie jest trudnym, czy skomplikowanym procesem, a do jego przeprowadzenia wystarczą odpowiednie techniki i narzędzia. Jak odnowić meble, aby cieszyć się długotrwałymi i skutecznymi efektami? W naszym artykule przychodzimy z odpowiedzią!

czytaj całość »
Wiercenie w szkle - jak wywiercić otwór w szkle? 0
Wiercenie w szkle - jak wywiercić otwór w szkle?

Szkło to kruchy materiał, który przy niewłaściwym traktowaniu narażony jest na pęknięcia i inne uszkodzenia. Z tego względu wiercenie w szkle wymaga zastosowania odpowiedniej techniki, a także użycia przydatnych narzędzi. Jak prawidłowo wiercić otwory i cieszyć się zadowalającymi efektami w trakcie obróbki szkła? W naszym artykule znajdziesz przydatne informacje na ten temat

czytaj całość »
Wiercenie w betonie - jakie wiertła do betonu wybrać? 0
Wiercenie w betonie - jakie wiertła do betonu wybrać?

Beton to powszechnie stosowany i tradycyjny materiał, który jednocześnie jest jednym z najbardziej solidnych. Co za tym idzie, jego wysoka wytrzymałość i twardość sprawia, że wiercenie w betonie bez odpowiedniego przygotowania może przysporzyć trudności. Jakie wiertła do betonu wybrać i jak zadbać o prawidłowe wycinanie otworów w betonie? W naszym artykule poznasz odpowiedź, co będzie ci potrzebne w przypadku wiercenia otworów w betonie!

czytaj całość »
Skuwanie tynku - sprawdź co zrobić, kiedy tynk odchodzi od ściany! 0
Skuwanie tynku - sprawdź co zrobić, kiedy tynk odchodzi od ściany!

Zdarza się, że tynk, który przez długi czas pokrywa ściany, zaczyna się osypywać. Innymi słowami, tynk odchodzi i przestaje być nośny. W takim wypadku zachodzi konieczność skuwania tynku za pomocą specjalnych narzędzi lub maszyn. Jakie są metody skuwania tynku i o czym należy pamiętać przy tej czynności? Podpowiadamy w tym artykule!

czytaj całość »
Wyburzanie ściany nośnej - o czym należy pamiętać? 0
Wyburzanie ściany nośnej - o czym należy pamiętać?

Czasami przy planowaniu remontu lub renowacji domu, chcemy zmienić jego układ. Może to wynikać np. z nieustawności mieszkania, małego metrażu lub chęci posiadania otwartej kuchni. Z tego powodu może być mowa o usunięciu ściany. Jeśli chodzi o ściany działowe, nie powinno to sprawić większego problemu. Jednak wyburzenie ściany nośnej należy do bardziej skomplikowanych operacji i wymaga większego przygotowania. Dowiedz się, co należy zrobić, aby móc bezpiecznie wyburzyć ścianę nośną!

czytaj całość »
Szlifowanie ściany - jak zrobić to poprawnie? 0
Szlifowanie ściany - jak zrobić to poprawnie?

Estetyczny wygląd naszych i mieszkań i domów jest dla większości osób bardzo ważnym aspektem. Jednak aby móc zadbać o wystrój dodatkami i dekoracjami, najpierw należy zadbać o najbardziej podstawowe elementy w wykończeniu. Jednym z nich są właśnie równe i gładkie ściany. Aby ich powierzchnia rzeczywiście taka była, stosuje się gładź gipsową, którą należy odpowiednio obrobić. W jaki sposób szlifować gładź? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl