CNC laser — jakie jest jego działanie? Wyjaśniamy 0
CNC laser — jakie jest jego działanie? Wyjaśniamy

Istnieje wiele różnych sposobów na obróbkę metali, ale to laser CNC należy do tych najnowocześniejszych. Precyzyjność, bezpieczeństwo oraz szybkość pracy — metoda ta pozwala na uzyskanie dowolnych kształtów w obrabianym materiale i świetnie sprawdza się w różnorodnych branżach. Jak działa laser CNC i jakie są jego zalety? Wyjaśniamy to w poniższym artykule.

czytaj całość »
Rodzaje tokarek - zastosowanie i typy tokarek 0
Rodzaje tokarek - zastosowanie i typy tokarek

Tokarki to jedne z urządzeń, wykorzystywanych do obróbki przedmiotów, które ułatwiają pracę z materiałami obrotowymi. Na rynku dostępne są różne rodzaje tokarek, a o ich odpowiednim dopasowaniu decydują zarówno właściwości obrabianej powierzchni, jak i rodzaj obróbki. Na jakie kategorie dzieli się tego typu sprzęt i jakie jest jego zastosowanie? Z odpowiedzią przychodzimy w poniższym artykule.

czytaj całość »
Trasowanie - co to jest i na czym polega? 0
Trasowanie - co to jest i na czym polega?

Trasowanie to jeden ze sposobów na obróbkę powierzchni materiału - przede wszystkim metalu np. trasowanie blach. Podstawowym założeniem procesu jest dokładne wyznaczanie linii, które pomogą przy wycinaniu kształtów, a także przecinaniu i tworzeniu otworów. Jak dokładnie wygląda trasowanie i jakie narzędzia będą potrzebne do jego przeprowadzenia? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

czytaj całość »
Proces cynkowania - na czym polega cynkowanie? 0
Proces cynkowania - na czym polega cynkowanie?

Cynkowanie to powszechnie wykorzystywana metoda zabezpieczająca metalowe elementy przed powstawaniem rdzy. Proces cynkowania dzieli się na różne rodzaje, dzięki czemu znajduje szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jak przebiega cynkowanie i na jakie sposoby można je wykonać? Dowiesz się z naszego artykułu!

czytaj całość »
Polerowanie metalu - jak wypolerować metal? 0
Polerowanie metalu - jak wypolerować metal?

Polerowanie metalu to jeden z podstawowych elementów obróbki materiałów. Jednocześnie jest ostatnim etapem pracy, który pozwala na szybkie i precyzyjne wykończenie obrabianej powierzchni. Dlatego też szlifowanie metalu to skuteczne rozwiązanie dla nadania połysku wygładzonym elementom. Jak wygląda proces polerowania i jakie narzędzia będą potrzebne do jego przeprowadzenia? Podpowiadamy!

czytaj całość »
Gięcie blach - metody na wyginanie blachy 0
Gięcie blach - metody na wyginanie blachy

Gięcie blach to jeden z procesów wykonywanych w ramach plastycznej obróbki metalu. Wyginanie blach z reguły przeprowadzane jest w rozbudowanych zakładach przemysłowych. Właściwe przeprowadzenie tej czynności wymaga nie tylko fachowej wiedzy i umiejętności, ale również użycia profesjonalnych narzędzi. Na czym polega gięcie blachy i w jaki sposób można je wykonać? W poniższym artykule przychodzimy z odpowiedzią.

czytaj całość »
Obróbka CNC - na czym polega? 0
Obróbka CNC - na czym polega?

Frezowanie CNC, podobnie jak toczenie CNC, zalicza się do metody obróbki materiałów. Obróbka skrawaniem CNC łączy w sobie możliwości nowoczesnej technologii CNC, wiedzę z obszaru automatyki, a także możliwości z zakresu robotyki, mechatroniki, czy programowania. Obróbka mechaniczna CNC zmierza więc w obszar cyfryzacji i produkcji seryjnej na zaawansowanym poziomie. Na czym polegają usługi CNC? W poniższym artykule przybliżymy informacje z zakresu obróbki skrawaniem.

czytaj całość »
Połączenia nitowe - czym się charakteryzują? 0
Połączenia nitowe - czym się charakteryzują?

Połączenia nitowe wykonuje się za pomocą nitów. Mogą być nierozłączne lub pośrednie, co oznacza, że pomiędzy łączonymi częściami znajduje się pośredni element. Nity służą do łączenia ze sobą co najmniej dwóch elementów. Zastosowanie i rodzaje połączeń nitowych są znacznie szersze. Jakie połączenia nitowe można wyróżnić? Czym się charakteryzują? Dowiesz się z naszego artykułu!

czytaj całość »
Spawanie metalu - na czym polega spawanie metali? 0
Spawanie metalu - na czym polega spawanie metali?

Spawanie metalu to jedna z czynności wykorzystywanych w procesie spajania blach. Łączenie metali odbywa się dzięki użyciu ciepła. Można też nadtapiać powierzchnię lub posłużyć się specjalnym środkiem do spawania metali. Nie jest to łatwe zajęcie i wymaga odpowiedniej techniki. Nasuwa się więc pytanie: jak wygląda spawanie metali i jakie są jego rodzaje? Z odpowiedzią przychodzimy w poniższym artykule.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl