Spawanie metalu - na czym polega spawanie metali? 0
Spawanie metalu - na czym polega spawanie metali?

Spawanie metalu to jedna z czynności wykorzystywanych w procesie spajania blach. Łączenie metali odbywa się dzięki użyciu ciepła. Można też nadtapiać powierzchnię lub posłużyć się specjalnym środkiem do spawania metali. Nie jest to łatwe zajęcie i wymaga odpowiedniej techniki. Nasuwa się więc pytanie: jak wygląda spawanie metali i jakie są jego rodzaje? Z odpowiedzią przychodzimy w poniższym artykule.

czytaj całość »
Cięcie aluminium - czym ciąć aluminium? 0
Cięcie aluminium - czym ciąć aluminium?

Praca z aluminium nie jest prostym zadaniem, choć sam materiał zalicza się do jednych z popularniejszych metali lekkich. Cięcie aluminium wymaga fachowego podejścia i określonej precyzji, aby odpowiednio traktować powierzchnię materiału. Mogą więc nasunąć się pytania: na czym polega cięcie aluminium? Jak wybrać odpowiednie narzędzia? W naszym artykule znajdziesz odpowiedzi na wskazane pytania!

czytaj całość »
Cięcie blachy - czym ciąć blachę skutecznie i szybko? 0
Cięcie blachy - czym ciąć blachę skutecznie i szybko?

Blachodachówki i blachę trapezową używa się najczęściej na pokrycia dachowe. Przy ich układaniu, często może się zdarzyć, że konieczne będzie cięcie blachy, ponieważ blaszane płaty są zbyt duże. Wtedy należy ciąć blachę trapezową tak, aby spełniała odpowiednie wymiary. Czego użyć do cięcia blachy i w co należy zaopatrzyć się przed tym procesem? Podpowiadamy w poniższym artykule czym ciąć blachę trapezową i inne rodzaje!

czytaj całość »
Honowanie - co to jest i na czym polega? 0
Honowanie - co to jest i na czym polega?

Honowanie to inaczej mówiąc maszynowy proces gładzenia otworów lub cylindra tak, aby w efekcie uzyskać dokładne wykończenie powierzchni. Honowanie to metoda obróbki wygładzającej, używa się jej także do wykańczania zewnętrznych powierzchni walcowych lub stożkowych, a do tego do niektórych powierzchni kształtowych (np. uzębień) i płaszczyzn. Dowiedz się, jak wygląda i na czym polega proces honowania!

czytaj całość »
Czym jest napawanie i jakie są metody napawania? 0
Czym jest napawanie i jakie są metody napawania?

Kiedy konieczne jest uzupełnienie ubytków w metalowych częściach lub ich uszlachetnienie, najlepszą metodą jest napawanie. Występowanie pęknięć jest zagrożeniem dla metalu, dlatego regeneracja może być właściwym wyjściem. Napawanie polega na naniesieniu na nadtopioną powierzchnię podłoża metalowego warstwy spoiny, która przyczynia się do powstania trwałej napoiny. W tym artykule przedstawiamy techniki napawania. które mogą Ci się przydać.

czytaj całość »
Szlifowanie i polerowanie aluminium krok po kroku 0
Szlifowanie i polerowanie aluminium krok po kroku

Chociaż polerowanie aluminium nie jest skomplikowanym zadaniem, z pewnością konieczne do tego są specjalne akcesoria oraz wiedza, jak to zrobić poprawnie. Aby wykonać je poprawnie, przyda się też wiele cierpliwości i skupienia. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się jak polerować aluminium, tak, by cały proces dał oczekiwany efekt.

czytaj całość »
Kucie na gorąco i zimno - wszystkie informacje 0
Kucie na gorąco i zimno - wszystkie informacje

Kucie to rodzaj obróbki plastycznej metali. Wykorzystywane jest często w przemyśle jak i przez artystów i hobbystów. Dzięki tej metodzie jesteśmy w stanie nadać kutemu materiałowi odpowiedni kształt za pomocą uderzeń lub silnego nacisku. Praca z tym materiałem może zostać wykonana ręcznie, przez matryce, czy też w specjalnych prasach. Kuciu podlega wszelkie skręcanie, wycinanie, rozcinanie, cięcie, gięcie, zgrzewanie w dwóch kierunkach lub w jednym kierunku. Właściwości mechaniczne każdej metody różnią się od siebie.

czytaj całość »
Na czym polega tłoczenie blach? 0
Na czym polega tłoczenie blach?

Tłoczenie blach jest popularną obróbką plastyczną metali na zimno i ciepło. Kształtowanie blachy jest konieczne do uzyskania produktów o pożądanej strukturze i jakości. Jak wygląda tłoczenie blach? Jakich urządzeń wymaga ta obróbka? Sprawdź więcej w naszym artykule.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl