Jak ściągnąć łożysko bez ściągacza? Oto najpopularniejsze metody 0
Jak ściągnąć łożysko bez ściągacza? Oto najpopularniejsze metody

Ściąganie łożyska to zadanie, które wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi. Zazwyczaj w tym celu używa się specjalnego ściągacza, który zapewnia bezpieczeństwo przy demontażu łożysk. Nie każdy jednak dysponuje tego typu narzędziami i może zastanawiać się, czy możliwe jest skorzystanie z innych metod. Jak zdjąć łożysko bez ściągacza? W tym artykule podpowiadamy najczęściej wykorzystywane sposoby.

czytaj całość »
Jak ustawić pistolet lakierniczy? Oto krótki poradnik 0
Jak ustawić pistolet lakierniczy? Sprawdź!

Zakupiłeś już odpowiedni pistolet lakierniczy i chcesz przejść do malowania? Dobór narzędzi i materiałów to nie wszystko — zanim rozpoczniesz pracę, musisz pamiętać o odpowiednim ustawieniu urządzenia i jego konserwacji. Jak zatem ustawić pistolet lakierniczy do własnych potrzeb? W poniższym artykule pokażemy ci, jak to zrobić.

czytaj całość »
Jaką dyszę do pistoletu lakierniczego wybrać? Sprawdź! 0
Jaką dyszę do pistoletu lakierniczego wybrać? Sprawdź!

Aby pistolet lakierniczy mógł poprawnie działać, potrzebne jest dobranie odpowiedniej dyszy. Zagwarantuje to uzyskanie równomiernego pokrycia i niskiego zużycia materiału - niezależnie od rodzaju pracy, którą wykonujesz. Jaka dysza do pistoletu lakierniczego pozwoli uzyskać najlepsze rezultaty? Dowiesz się tego po przeczytaniu tego artykułu!

czytaj całość »
Ostrzenie wierteł — jak naostrzyć wiertło? Podpowiadamy 0
Ostrzenie wierteł — jak naostrzyć wiertło? Podpowiadamy

Wiertarka to jedno z podstawowych narzędzi w wyposażeniu zarówno profesjonalnych warsztatów, jak i domowych garaży. Aby zapewnić jej jak najlepsze funkcjonowanie, konieczny jest nie tylko dobór sprawdzonych wierteł — bardzo ważne jest również ich regularne ostrzenie. Jak naostrzyć wiertło i przedłużyć żywotność wiertarki? Odpowiadamy.

czytaj całość »
Rodzaje wkrętów - jakie są typy wkrętów i ich zastosowanie? 0
Rodzaje wkrętów - jakie są typy wkrętów i ich zastosowanie?

Wkręty wykorzystywane są do wykonywania połączeń gwintowych w różnego rodzaju materiałach. Różne rodzaje wkrętów sprawdzą się przy montażu w metalu, materiałach budowlanych, tworzywach sztucznych, a także podczas łączenia elementów drewnianych. Prace przy użyciu śrub mogą być wykonywane zarówno przez początkujących majsterkowiczów, jak i profesjonalnych właścicieli warsztatu. Jaki jest podział wkrętów i do czego służą? Przychodzimy z odpowiedzią!

czytaj całość »
Żeliwo - co to za materiał? 0
Żeliwo - co to za materiał?

Żeliwo to trwały materiał o wysokiej odporności i wszechstronnym zastosowaniu. Za jego pomocą można odlewać m.in. przybory kuchenne, ozdoby, a nawet meble ogrodowe. Oznacza to, że żeliwo przeznaczone jest do formowania przedmiotów wykorzystywanych w wielu dziedzinach życia. Czym jest i jakie są właściwości żeliwa? O jego zastosowaniu i rodzajach dowiesz się w poniższym artykule!

czytaj całość »
Rodzaje nitów - zastosowanie i typy nitów 0
Rodzaje nitów - jakie jest zastosowanie i rodzaje nitów?

Proces nitowania polega na łączeniu ze sobą elementów konstrukcyjnych - najczęściej wykonanych z metalu. Do wykonania różnego rodzaju prac budowlanych, czy montażowych, trzeba wybrać odpowiednie rodzaje nitów. Dzięki temu w pełni wykorzystamy ich funkcje, a ponadto wykonamy trwałe łączenie. Jakie kategorie nitów wyróżniamy i gdzie można je stosować? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w naszym artykule!

czytaj całość »
Rodzaje wierteł - jakie wiertła wybrać? 0
Rodzaje wierteł - jakie wiertła wybrać?

Wiertło jest powszechnie używanym narzędziem, które powinno znaleźć się na wyposażeniu zarówno profesjonalnego warsztatu, jak i w przydomowym stanowisku pracy. Wiertła służą do wiercenia zarówno mniejszych, jak i większych otworów. Dzięki temu możemy obrabiać materiały o różnych właściwościach. Jakie są rodzaje wierteł? Jakie typy mocowań możemy wyróżnić? Z odpowiedzią przychodzimy w poniższym artykule.

czytaj całość »
Rodzaje frezów - zastosowanie i typy frezów 0
Rodzaje frezów - zastosowanie i typy frezów

Rodzaje frezów różnią się ze względu na ich zastosowanie. Wszystkie służą oczywiście do frezowania, czyli do obróbki skrawaniem. Frezy, czyli narzędzia wieloostrzowe, używane są odpowiednio do obróbki dowolnych płaszczyzn. Dobranie odpowiedniego frezu ma bardzo istotne znaczenie, aby praca była efektywna. Jak dobierać odpowiednie rodzaje frezów i zapewnić sobie skuteczną pracę? Podpowiadamy w tym artykule!

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl