Przyłbica spawalnicza - jaką kupić? 0
Przyłbica spawalnicza - jaką kupić?

Zarówno specjaliści, jak i amatorzy spawania dobrze wiedzą, że najważniejsze jest bezpieczeństwo podczas pracy. Właśnie dlatego przyłbica spawalnicza jest niezbędnym wyposażeniem każdego spawacza. Jaką kupić, aby praca była bezpieczna i wygodna? Jakie parametry są najważniejsze? Odpowiadamy w poniższym artykule.

Gdzie jest potrzebna maska do spawania?

Każda osoba zaczynająca spawanie potrzebuje ochrony twarzy. W tym przypadku są to maski spawalnicze. Jaką kupić? To zależy od wymagań użytkownika i budżetu. Maska do spawania powinna być wysokiej jakości, ponieważ jej zadaniem jest bezpieczeństwo spawacza. Podczas obróbki cieplnej łukiem spawalniczym, odpryskują kawałki gorącego metalu, które mogą uszkodzić skórę czy oczy. Dodatkowo podczas tego procesu działa na nas promieniowanie rentgenowskie i ultrafioletowe, które negatywnie wpływa na wzrok.

Sprawdź jak wygląda spawanie aluminium!

Poza podstawową ochroną, przyłbice spawalnicze muszą być wygodne. Komfort podczas pracy jest niezwykle ważny. Mocowanie maski musi być solidne, tak aby nie było konieczności przerwania pracy i poprawienia maski. Dlatego trzeba wybrać bezpieczną i wygodną maskę do spawania, jaką kupić można w wielu sklepach budowlanych.

Jakie funkcje i parametry wpływają na cenę maski?

  • Funkcja SENSITIVITY polega na redukcji kąta detekcji. Dzięki temu podczas pracy unikniemy przyciemnienia naszej maski przez rozpoznanie łuku ze stanowiska pracy innej osoby.
  • Kolejnym dodatkowym parametrem jest możliwość ustawienia czasu rozjaśniania filtra ADF. Pozwala to uniknąć nagłego uderzenia światła.
  • Technika Natural Color pozwala na wygodną kontrolę efektu spawania. Naturalne barwy zapewniają swobodne oglądanie jeziorka spawalniczego w naturalnych barwach.
  • Automatyczne maski do spawania mogą posiadać funkcję szlifowania (zobacz szlifierki do metalu: https://jptech-maszyny.pl/szlifierki-do-metalu) tzw. GRIND. Można ustawić filtr przyłbicy na jasny i rozpocząć szlifowanie.

- Zaufaj profesjonalistom

Interesują Cię narzędzia spawalnicze z naszej oferty?

Przyłbica spawalnicza - jaką kupić i jakie są rodzaje?

Istnieją dwa rodzaje maski do spawania. Jaką kupić i wybrać dla siebie? To zależy od naszych potrzeb i sposobu pracy.

Maski pasywne

Pierwszym rodzajem są maski pasywne, które posiadają specjalnie barwione szkło, które ma dopasowany poziom przyciemnienia. Przed przystąpieniem do spawania, należy założyć ją na głowę i opuścić na twarz. Dopiero wtedy można zacząć pracę. Główną wadą tego typu przyłbic jest potrzeba ciągłego podnoszenia maski w celu weryfikacji postępu pracy. Te maski posiadają pole widzenia o wymiarach 50x100 mm.

Maski spawalnicze samościemniające

Kolejnym rodzajem maski do spawania jaką kupić można w sklepie stacjonarnym jak i online są przyłbice spawalnicze samościemniające. To droższy typ masek do spawania, jednak zdecydowanie bardziej komfortowy. Charakteryzują się specjalnym filtrem, który reguluje poziom przyciemniania podczas spawania. Zaawansowana technologia pozwala na ciągłą pracę, bez przerywania jej, by skontrolować spoiny. Bez przerwy przyłbica chroni twarz i oczy, dzięki automatycznemu przyciemnianiu, które zachodzi w trakcie 0,5s. Maski samościemniające mogą posiadać od dwóch do czterech czujników łuku. W wyniku pojawienia się łuku, zostaje wysłany sygnał w przyłbicy, który od razu ściemnia obraz. Ilość czujników determinuje szybsze zaciemnienie i precyzyjną pracę. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest posiadanie dwóch wolnych rąk do pracy. Często w tych modelach wbudowany jest wyświetlacz LCD oraz detektory łuku. Profesjonalne przyłbice posiadają pole widzenia o wielkości 65x100 mm.

Jeśli nie ogranicza nas cena - warto zainwestować w maskę spawalniczą samościemniającą, która zapewni nam pełen komfort pracy.

Jaką kupić przyłbicę spawalniczą do spawania?

W zależności od rodzaju pracy, powinniśmy użyć różnego rodzaju masek do spawania. Jaką kupić do spawania metodą MAG lub MIG/MAG (spawarki półautomaty w JP-Tech: https://jptech-maszyny.pl/spawarki-polautomaty-mig-mag)? W tym wypadku najlepszym wyborem będzie przyłbica, która posiada regulację stopnia zaciemniania oraz technologię z filtrem samościemniającym. Jednak do pracy metodą TIG warto kupić maskę do spawania, która ma 4 czujniki klasy 1/1 lub ½.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie maski do spawania? Jaką kupić, by spełniała nasze oczekiwania?

Wiemy już, że istnieją dwa typy masek do spawania. Jaką kupić? Zacznijmy od podstawowego parametru, czyli poziomu zaciemnienia. Dla przyłbic automatycznych jest to 6-13 DIN. Ta wartość różni się od danego modelu. Im większa wartość, tym skuteczniejsza jest ochrona, nawet podczas spawania prądem o 350 A.

Pamiętaj, że przy planowaniu kupna maski do spawania, warto zaopatrzyć się w sprawdzone narzędzia spawalnicze do uzyskania pożądanego efektu. Do nich należą między innymi dociski spawalnicze, kątowniki spawalnicze magnetyczne, przecinarki plazmowe, spawarki oraz inne akcesoria spawalnicze. Kupując takie wyposażenie kieruj się renomowanymi markami jak Schweisskraft czy Unicraft

 Jeśli nie wiesz jaka spawarka do domu będzie odpowiednia, sprawdź nasz blog!

[product category_id="266" limit="8" slider="true" onlyAvailable="true"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl