Jaki kompresor do warsztatu wybrać? 0
Jaki kompresor do warsztatu wybrać?

Zastanawiasz się, jaki kompresor do warsztatu będzie dla Ciebie najlepszy? Nie wiesz do końca, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? W poniższym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje na temat kompresorów, dlatego po jego przeczytaniu będziesz w stanie wybrać optymalny kompresor do warsztatu. Jakie parametry są najważniejsze? Które urządzenie będzie w stanie zasilić Twoje narzędzia? Jaki kompresor do warsztatu będzie najlepszym wyborem? Zaraz się tego dowiesz! Zapraszamy do lektury.

Kompresor - do czego możemy go wykorzystać?

Kompresory to sprężarki powietrza, znajdują szerokie zastosowanie zarówno w przydomowych warsztatach, jak i profesjonalnych zakładach. Dzięki nim możemy zasilić wszelkiego rodzaju narzędzia pneumatyczne - klucze, szlifierki, polerki, pistolety lakiernicze i te przeznaczone do piaskowania, nitownice i wiele innych. Kompresor jest również niezbędny przy wulkanizacji. Urządzenie to znacznie ułatwi nam także czyszczenie trudno dostępnych miejsc.

Najważniejsze parametry, na który musisz zwrócić uwagę

Na rynku dostępne są różne kompresory w bardzo szerokiej ofercie cenowej. Małe urządzenia niskiej jakości można kupić już za około 200 złotych, a te do profesjonalnego użytku kosztują nawet ponad 100 tysięcy złotych. Jaki kompresor do warsztatu wybrać, żeby nie był zbyt słaby, ale równocześnie nie przepłacić? Musimy dokładnie określić jakie prace będziemy wykonywać i dostosować do nich odpowiedni kompresor. Najważniejsze parametry, na których należy bazować przy wyborze optymalnego sprzętu tego typu to:

  • wydajność - określa ilość powietrza, którą generuje kompresor w ciągu minuty i dostarcza do zasilanego urządzenia. Aby dobrać optymalną wydajność, należy sprawdzić jakie będziemy mieli zapotrzebowanie na powietrze. Pamiętajmy, że wydajność powinna być nieco większa, niż nasze maksymalne zapotrzebowanie. Do sezonowego serwisowania opon wystarczy wydajność na poziomie 300l/min. Takie kompresory zasilą również wiele szlifierek, kluczy pneumatycznych itp.
  • pojemność - podobnie jak z wydajnością, tutaj również musimy zastanowić się, do jakich prac będziemy używać kompresora. Jeżeli szukamy kompresora do domu, gdzie będziemy używać go do drobnych prac, wystarczyć będzie butla o pojemności od 10 do 50 litrów. Do bardziej zaawansowanych i dłuższych prac będziemy musieli wybrać znacznie większą pojemność. W innym przypadku będziemy musieli bardzo często napełniać butlę i przerywać pracę.
  • maksymalne ciśnienie - wysokie ciśnienie jest niezbędne do efektywnego piaskowania i malowania. Standardowo ciśnienie maksymalne wynosi od 8 do 10 barów.

- Zaufaj profesjonalistom

Interesują Cię sprężarki tłokowe z naszej oferty?

Jaki kompresor kupić?

Wszystko zależy tak naprawdę od tego, jakie będzie jego zastosowanie. Jeżeli szukasz kompresora do przydomowego warsztatu, nie będziesz potrzebować wielkiego i drogiego sprzętu, który przeznaczony jest raczej dla profesjonalistów, którzy potrzebują takie kompresora, który umożliwia pracę przez dłuższy czas, przy równoczesnym zachowaniu wysokiego ciśnienia.

[product category_id="41" limit="10" slider="true" onlyAvailable="true"]

Jaki kompresor do domu?

Nie wiesz jaki kompresor do domu będzie dla Ciebie odpowiedni? Prawdopodobnie pojemność pojemnika nie będzie musiała być większa niż 50 litrów. Jeżeli kompresor będzie służył do drobnych prac, to butla o pojemności 10 litrów będzie wystarczająca. Ze spokojem będziesz mógł napompować materac i koła, czy też wyczyścić mniejszy sprzęt. Malowanie małych powierzchni czy piaskowanie będzie wymagało już nieco większego pojemnika - 24 lub 50 litrów. Do dłuższych prac będziemy potrzebować większych kompresorów - 100 lub 150 l. Pamiętajmy jednak, że im większa pojemność, tym oczywiście cięższy i mniej mobilny kompresor. Właśnie dlatego powinniśmy kupić takie urządzenie, które będzie wyposażone w koła o optymalnej wielkości, aby transportowanie kompresora było stosunkowo łatwe. Ze względu na cenę, najlepiej wybrać kompresor tłokowy, który cechuje się znacznie niższą ceną, niż kompresory śrubowe. Ze spokojem można kupić wersję bezolejową, dzięki czemu nie będziemy musieli przejmować się regularną wymianą oleju.

Jaki kompresor do warsztatu?

Chcesz kupić kompresor do profesjonalnego warsztatu? Tutaj będziesz musiał zmierzyć się z większymi kosztami, ponieważ mały kompresor nie będzie dla Ciebie odpowiedni. Przede wszystkim dlatego, że do warsztatu potrzebujesz takiego sprzętu, który będzie w stanie pracować przez dłuższy czas w pełni wydajnie. Tutaj im większa pojemność butli, tym lepiej, ponieważ nie będzie nas ograniczać ciężar kompresora - będzie on przecież stacjonarny i nie będziemy musieli go przenosić w warsztacie. Jeżeli będziemy chcieli np. pomalować nadwozie samochodu, będziemy potrzebować kompresora o pojemności butli na poziomie 200-300 litrów. Nie wiesz jaki kompresor do warsztatu będzie najlepszy? Specjaliści podkreślają, że do profesjonalnego użytku w dużych firmach lepiej wybrać olejowy kompresor śrubowy, który cechuje się dużą wydajnością, można z nim pracować przez dłuższy czas i są trwalsze niż kompresory tłokowe. Pamiętajmy jednak, że kompresory śrubowe pracują bez przerwy, dlatego pobierają stosunkowo dużo prądu. Dla mniejszych warsztatów lepiej wybrać kompresor tłokowy, który jest tańszy i mniej energochłonny.

Mamy nadzieję, że wiesz już jaki kompresor do warsztatu, a jaki do domu będzie dla Ciebie najlepszy. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem, w którym znajdziesz wysokiej jakości sprężarki tłokowe i sprężarki śrubowe od renomowanych producentów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl