Narzędzia dla stolarzy - profesjonalny sprzęt do warsztatu 0
Narzędzia dla stolarzy - profesjonalny sprzęt do warsztatu

Warsztat obróbki drewna to nie jedyne miejsce, w którym stosuje się profesjonalny sprzęt dla stolarzy. Narzędzia do warsztatu stolarskiego to sprzęty wymagający szczególnej uwagi. Nie są to przyrządy uniwersalne, przeznaczone do każdego ze stawianych przed nimi wyzwań. Używać ich należy rozsądnie i zgodnie z przeznaczeniem.Jeśli zajmujesz się stolarką amatorsko w domu, Tobie również przyda się kilka porad odnośnie tego charakterystycznego sprzętu. Znajdziesz je w poniższym artykule.

Narzędzia dla stolarzy… I nie tylko

Narzędzia do warsztatu stolarskiego, choć stworzone z myślą o profesjonalnym zastosowaniu, to świetnie sprawdzą się również w domowym warsztacie. Warto na początku zaznaczyć, że w tym artykule mówić będziemy tylko i wyłącznie o narzędziach manualnych oraz elektronarzędziach, czyli pomijamy charakterystyczne dla tego zawodu maszyny do drewna.

Zastanawiasz się, po co taki sprzęt może być Tobie potrzebny? Odpowiedź jest prosta. Zastanów się, ile razy byłeś zmuszony jechać do sklepu budowlanego po jakieś narzędzie bądź część tylko i wyłącznie dlatego, że przydarzyła się jakaś usterka. Nie jest to tylko zresztą jedyny powód. Drobne naprawy sprzętu drewnianego takiego jak meble czy choćby drzwi są przecież na porządku dziennym. A dzwonienie za każdym razem po profesjonalną pomoc stolarską wydaje się być co najmniej niepoważne. Pora więc wyposażyć się w narzędzia dla stolarzy.

Potrzebujesz narzędzi pomiarowych

Podstawowym elementem ekwipunku każdego rzemieślnika są narzędzia pomiarowe. Bez nich nie wykonasz podstawowej czynności, czyli właśnie… pomiarów. Planowanie to przecież preludium do każdej pracy. Nie inaczej jest w przypadku stolarstwa. Jeśli nie chcemy wykonać czegoś nieprawidłowo, potrzebujemy odpowiednich informacji o wymiarach itp. Dotyczy to zarówno dużych prac jak i drobnych napraw. Podstawowe narzędzia pomiarowe to przede wszystkim przykładnica kątowa, ołówek oraz przymiar (z dowolnego materiału).

- Zaufaj profesjonalistom

Interesują Cię stoły szlifierskie z naszej oferty?

Narzędzia pomocnicze

Kolejną kategorią potrzebnych narzędzi są te, które uznajemy za “pomocnicze”. Nie odpowiadają one za samodzielne wykonywanie prac, lecz ułatwiają po prostu wykonywanie innych zadań. Mowa tu o takich urządzeniach jak imadła maszynowe oraz szczypce czy też innego rodzaju ściski. Oczywiście nie należy zapomnieć o stole stolarskim, który będzie naszą przestrzenią do pracy.

Żłobienie oraz cięcie

Praca z drewnem to przede wszystkim żłobienie oraz cięcie materiału. Dlatego właśnie najbardziej popularnymi narzędziami dla stolarzy są piły do drewna. Mowa tu o różnego rodzaju piłach. Płatnice, otwornice, grzbietnice - każda z nich równie przydatna. Jak dobrać odpowiednią piłę do drewna? Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, jak rozmieszczone są zęby. Im większe ich zagęszczenie, tym dokładniejsze cięcie. Musi oczywiście iść to w parze z odpowiednio ich drobnym rozmiarem. Warto też zwrócić uwagę na ich kształt, który pokazuje, czy dane narzędzie dla stolarzy stworzone zostały z myślą o poprzecznym czy też podłużnym cięciu.

Do żłobienia zaś potrzebować będziemy dłuta. Nie służy ono tylko i wyłącznie to pracy wytwórczej, np. podczas rzeźbienia, lecz jest używane także podczas stolarskich robót. Żłobienie rowków i otworów to właśnie zadanie, któremu stawimy czoła posiadając dłuto. To narzędzie dla stolarzy służy właśnie do tego. Pomaga również z tworzeniem złączy ciesielskich.

Narzędzia dla stolarzy to sprzęt profesjonalny, ale używany również przez amatorów. Od zwykłej przykładnicy po specjalistyczną piłę. A to wszystko dostępne w sklepie JP-Tech!

[product category_id="1" limit="10" slider="true" onlyAvailable="true"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl