W jaki sposób wybierać obrabiarki do drewna? Najważniejsze informacje 0
W jaki sposób wybierać obrabiarki do drewna?

Wyposażanie własnego warsztatu jest zadaniem na pewno niełatwym. Zwłaszcza jeśli chodzi o maszyny o dużych gabarytach, jakimi są na przykład obrabiarki do drewna. Tak zazwyczaj kosztowny zakup powinien być przemyślany i to kilka razy. Obrabiarki do drewna to urządzenia wysoce specjalistyczne, a zakup powinien być kierowany przede wszystkim naszymi potrzebami. Jeśli jesteś wieloletnim specjalistą - dobrze wiesz, czego szukasz i prawdopodobnie nie potrzebujesz pomocy w wyborze między urządzeniami. Jeśli jednak dopiero swoją przygodę z warsztatem zaczynasz, a nie chcesz przepłacić za urządzenie, które nie spełni Twoich oczekiwać - ten krótki poradnik jest dla Ciebie.

Dokładnie sprawdź możliwości obrabiarki do drewna

Brzmieć to może bardzo oczywiście, lecz przede wszystkim kierować się powinniśmy oczywiście danymi technicznymi urządzenia. Każda obrabiarka do drewna jest określana przez producenta w danych kategoriach technicznych. Zanim w końcu maszyna trafi do sprzedaży, musi przecież przejść garść specjalistycznych testów oraz oczywiście otrzymać odpowiednią atestację. Testy te mają na celu sprawdzić, jak wytrzymałe jest urządzenie, jak długo może pracować, do jakiego typu materiału się sprawdzi itd. Wszystkie dane techniczne powinny zostać podane na stronie sklepu (jak na przykład u nas - sprawdź: maszyny do drewna).

Warto zwrócić uwagę nie tylko na to, co podaje producent odnośnie danej maszyny, ale również dostępne informacje na temat poszczególnych części, jak silnika, ostrza piły bądź po prostu obudowy. Maszyna złożona jest z wielu elementów - znajomość możliwości każdego z nich pozwala lepiej poznać maszynę i to, jak działa.

Sprawdź dostępne modele od renomowanych producentów

Dziś rynek oferuje obrabiarki do drewna w każdej możliwej odsłonie. Nieważne, czy szukasz konkretnego urządzenia, brakującej części czy też maszyny wieloczynnościowej, która zastąpi Ci wiele innych machin. Jeśli sklep jest odpowiednio wyposażony, znajdziesz w nim to, czego Ci trzeba - i to w wielu odsłonach. Rynek zbytu obrabiarek do drewna jest naprawdę duży. Producenci oferują zarówno wysoce wyspecjalizowane modele dla profesjonalistów jak i bardziej uniwersalne, które sprawdzą się przy dopiero raczkującym warsztacie.

- Zaufaj profesjonalistom

Interesują Cię maszyny do drewna z naszej oferty?

Warto oczywiście kupować tylko od firm, które zajmują się produkcją sprawdzonych urządzeń. Lepiej zapłacić trochę więcej i postawić na jakość, niż męczyć się później ze zwrotem i powoływaniem się na gwarancję jakości. Dziś w dziedzinie produkcji obrabiarek do drewna dominują oczywiście Niemcy - firmy takie jak Holzkraft czy Holzstar dziś są niekwestionowanymi liderami w tej gałęzi przemysłu. Ich maszyny dostarczane są do profesjonalnych warsztatów obróbki drewna w całej Europie.

Cena nie zawsze idzie w parze z jakością, również w przypadku obrabiarek do drewna


Cena oczywiście gra dużą rolę przy zakupie zwłaszcza tak drogim jak specjalistyczna maszyna. Trzeba jednak pamiętać, że duża cena nie jest równa zawsze wysokiej jakości. Często w skład ceny wchodzą również czynniki takie jak koszt transportu części / maszyny czy też po prostu płacimy za to, że urządzenie zostało wyprodukowane przez daną firmę. Z drugiej jednak strony, przy takim zakupie nie powinniśmy ciąć kosztów na siłę. Lepiej wydać na obrabiarkę trochę więcej, niż później martwić się o szukanie części zamiennych czy też jej serwis.

Warto również uważać na maszyny używane. Zazwyczaj takie obrabiarki do drewna pozbawione są gwarancji jakości. Mogą one również gorzej działać, ze względu na wcześniejsze zużycie. Takie zakup szczególnie odradza się początkującym rzemieślnikom, którzy samemu nie będą w stanie zająć się renowacją takiej maszyny. Oczywiście - wybór jednak zawsze pozostaje.

[product category_id="18" limit="10" slider="true" onlyAvailable="true"]

Nie bój się zasięgnąć rady

Tak, jak widnieje wyżej - kto pyta, nie błądzi. Pamiętaj więc, by zawsze sprawdzić, co na temat danego modelu twierdzą koledzy po fachu lub specjaliści, którzy mieli już okazję z nim pracować. Inną opcją jest zapoznanie się opiniami na stronie sklepu lub zrobienie własnego “researchu”. Jeśli jednak szukasz rady profesjonalisty - możesz skorzystać z rady naszego zespołu, który zajmuje się rynkiem obrabiarek do drewna od lat. Masz pytanie na temat jednego z oferowanych produktów? Wystarczy, że się z nami skontaktujesz. Reszta już zależy od Ciebie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl