Jaki odkurzacz przemysłowy wybrać? Krótki poradnik 0
Jaki odkurzacz przemysłowy wybrać? Krótki poradnik

Nie wiesz jaki odkurzacz przemysłowy będzie odpowiedni dla Twoich potrzeb? W poniższym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje na ten temat! Przyjrzymy się najważniejszym parametrom, na które należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze takiego sprzętu, wskażemy modele do różnych zastosowań i podpowiemy, jaki odkurzacz przemysłowy będzie dobrym wyborem w danym przypadku. Zapraszamy do lektury!

Cechy odkurzacza przemysłowego

Jaki odkurzacz przemysłowy Jak można wywnioskować z samej nazwy, odkurzacze przemysłowe skierowane są przede wszystkim do użytkowania profesjonalnego. Ich konstrukcja i parametry techniczne pozwalają na pracę ze znacznie trudniejszymi do usunięcia zanieczyszczeniami, dzięki czemu możliwe jest utrzymanie względnego porządku w różnych zakładach przemysłowych. Odkurzacze przemysłowe świetnie sprawdzą się także w przydomowych warsztatach i garażach, gdzie przeprowadzamy np. różnego rodzaju prace naprawcze. Dlaczego odkurzacze przemysłowe radzą sobie z problematycznymi zanieczyszczeniami? Między innymi dlatego, posiadają solidną i bardzo szczelną konstrukcję. Ich moc zazwyczaj nie spada poniżej 1200 W, a wiele modeli znacznie przewyższa ten poziom - na rynku nabyć można modele o mocy 2900 W i więcej.

- Zaufaj profesjonalistom

Interesują Cię maszyny czyszczące z naszej oferty?

Budowa odkurzaczy przemysłowych

Odkurzacze przemysłowe wyglądają w większości tak samo. Składają się z dużego metalowego lub plastikowego pojemnika na kółkach, do którego przymocowana jest pokrywa, w której zainstalowany jest silnik i niezbędna elektronika. Oprócz tego, odkurzacz przemysłowy wyposażony jest w gniazdo, do którego możemy podłączyć wybrane elektronarzędzie. W ten sposób pracując np. ze szlifierką, nie musimy za każdym razem włączać i wyłączać odkurzacza - sprzęt automatycznie traci zasilanie po wyłączeniu elektronarzędzia.

Jaki odkurzacz przemysłowy wybrać?

 Jaki odkurzacz przemysłowy kupić, aby spełniał oczekiwania? Wszystko zależy tak naprawdę od tego, jakie zanieczyszczenia będziesz usuwać. Sprzęt ten można podzielić przede wszystkim na:

  • odkurzacze na sucho - idealnie sprawdzą się przy intensywnym użytkowaniu - między innymi w hotelach, kawiarniach, piekarniach itp. Posiadają stosunkowo duże pojemniki, dzięki czemu nie musimy martwić się o ich częste opróżnianie. Cechują się znacznie lepszą mocą ssania, niż w przypadku odkurzaczy domowych, dzięki czemu z łatwością poradzą sobie z dużymi zabrudzeniami, piaskiem czy popiołem. Tego typu odkurzacze często wyposażone są w filtry hałasów, dzięki czemu zagwarantowana jest cicha i komfortowa praca. Niektóre odkurzacze na sucho przystosowane są także do pracy z substancjami szkodliwymi.
  • odkurzacze na mokro i sucho - są uniwersalne, dlatego jest to najczęstszy wybór wśród właścicieli warsztatów. Pozwalają na oczyszczenie pomieszczenia zarówno z suchych zanieczyszczeń (np. trocin czy pyłu), jak i z różnego rodzaju płynów. Świetnie sprawdzą się przy czyszczeniu dywanów, zabłoconych powierzchni, podłóg w warsztatach itd.
  • odkurzacze specjalne - ich budowa przystosowana jest specjalnie do konkretnych zadań. Mogą posiadać np. pompę wodną, która pozwala na szybkie, proste i ciągłe absorbowanie i odpompowywanie płynów. Często takie odkurzacze wyposażone są w zbiornik na środek czyszczący i posiadają funkcję prania. Tego typu sprzęt idealnie sprawdzi się przy czyszczeniu wnętrz samochodów. Są także takie odkurzacze przemysłowe, które przeznaczone są specjalnie do pracy w obszarach zagrożonych wybuchem.

[product category_id="144" limit="10" slider="true" onlyAvailable="true"]

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza przemysłowego?

Jeżeli wiesz już, jaki odkurzacz przemysłowy będzie dla Ciebie odpowiedni, nadszedł czas na wybór optymalnego modelu. Przeglądając oferty, zwróć uwagę przede wszystkim na te parametry:

  • moc silnika - im większa, tym lepsza siła ssania, a co za tym idzie, łatwiej poradzi sobie z cięższymi zanieczyszczeniami. Jeżeli zależy Ci na intensywnej i długiej pracy, warto zdecydować się na model z dwoma silnikami.
  • rodzaj filtra - filtry w odkurzaczach przemysłowych dzielą się na trzy klasy:
  1. klasa L (do usuwania pyłów, piasku, żwiru), 
  2. klasa M (usuwanie pyłu z drewna, materiałów drewnopochodnych, farb, lakieru i gipsu),
  3. klasa H (specjalnie do niebezpiecznych substancji takich jak azbest, pleść, kadm, sadza, wata szklana).
  • pojemność zbiornika - zależy od tego, jakie prace będziemy wykonywać. Jeżeli interesuje nas przede wszystkim czyszczenie samochodu, lepiej zdecydować się na mniejszy  odkurzacz, który będzie bardziej mobilny. Jeżeli jednak sprzęt ten będzie służył do pracy przez wiele godzin, lepiej wybrać modele o pokaźnych zbiornikach. W ten sposób nie będziemy musieli często opróżniać pojemnika, a praca stanie się wydajniejsza.
  • zestaw - jeżeli nie chcemy spędzać zbyt dużo czasu nad doborem oprzyrządowania do naszego odkurzacza przemysłowego, warto zdecydować się na optymalny zestaw. Dobrze wyposażone modele posiadają długie węże ssące, uchwyty z regulacją przepływu powietrza, różnego rodzaju dysze, wkłady itp.

Mamy nadzieję, że wiesz już, jaki odkurzacz przemysłowy będzie dla Ciebie najlepszy. Jeżeli natomiast jeszcze nie do końca jesteś pewien wyboru, zachęcamy do skontaktowania się z naszym specjalistą. Wystarczy, że przy konkretnym produkcie naciśniesz na “zapytaj o produkt”. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl